Friday , May 24 2019

Zyrtare/ Endrit Shala është udhëheqësi i ri i MTI-së

Anëtari i Nismës Socialdemokrate, Endrit Shala gjatë ditës së sotme pritet të emërohet ministër i Ministrisë së Industrisë dhe Tregtisë, raporton “zëri.info”.

Burime të sigurta brenda MTI-së për “Zërin”, kanë konfirmuar se kjo gjë do të ndodh gjatë ditës së sotme.

Para Shalës ministër në këtë ministri ka qenë Bajram Hasani i cili më pas është shkarkuar nga nga kjo pozitë me urdhrin e Nismës Socialdemokrate. /ZËRI

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *