Tuesday , March 19 2019
France's defender Antoine Conte (L) fights for the ball with Macedonia's midfielder Besir Demiri (R) during the UEFA Euro 2017 U21 Championship qualifying football match between France and Macedonia, on March 28, 2016, at the MMArena Stadium, in Le Mans, northwestern France. / AFP / JEAN-FRANCOIS MONIER (Photo credit should read JEAN-FRANCOIS MONIER/AFP/Getty Images)

Zyrtare: Besir Demiri bëhet pjesë e kombëtares shqiptare

Edhe zyrtarisht, Besir Demiri është bërë pjesë e kombëtares shqiptare të futbollit, shkruan Fakte. Ai dje është pajisur me pasaportën e shtetit shqiptar dhe tani nuk ka asnjë pengesë të paraqitet në fushë me fanellën kuq e zi.

Demiri i cili vjen nga Shkupi dhe karrierën e tij sportive e ka filluar në Shkup, aktualisht luan në Mariupolin e Ukrainës, ndërsa në kombëtaren e Maqedonisë ka pasur pozicionin e mesfushorit./FAKTE.Net

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *