Thursday , August 5 2021

Zjarr në objektin e Filarmonisë së Maqedonisë

Zjarr ka shpërthyer sot në mënfjes në orën 4:45, në qarkun e objektit të Filarmonisë të Maqedonisë, ku një person, i punësuar si punonjës sigurimi, ka pësuar nga tymi i zjarrin dhe është dërguar në Klinikën e Toksikologjisë, ku edhe është mbajtur për mjekim të mëtejshëm, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga MPB-ja njoftojnë se zjarri ka shpërthyer në zyrën e montimit (kontejner) të firmës e cila po kryen punimet ndërtimore në obejkt, ndërsa zjarrin e ka vërejtur N.M (54) nga Shkupi, i punësuar si punonjës sigurimi në objekt./Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *