Thursday , January 28 2021

Zjarr i madh në pyjet e Vlorës

Një zjarr i madh ka rënë në pyllin e Akërnisë në Vlorë. Si pasojë e zjarrit, janë djegur sipërfaqe të tëra të pyllit, shkruan shekulli.

Mësohet se 3 zjarrfikëse dhe 30 punonjës kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

Punonjësit kanë hasur në vështirësi, pasi zjarri është favorizuar nga era.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *