Tuesday , June 18 2019

Zjarr i fuqishëm në një magazinë, rrezikohet fabrika ngjitur

Një magazinë në Zharrëz të Patosit është përfshirë nga një zjarr masiv.

Nga zjarri i rënë raportohet se magazina është shkrumbuar plotësisht me të gjitha materialet që kishte brenda, por flakët ende nuk janë shuar dhe rrezikojnë edhe një fabrikë që ndodhet afër saj.

Për këtë ngjarje dyshimet paraprake janë për një zjarrvënie të qëllimshme, nërkohë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e zjarrfikëses nga Patosi dhe po neutralizojnë situatën.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *