Sunday , May 19 2019

Vulin: E vetmja rrugë që Serbia ta njeh Kosovën është të largohet Vuçiqi

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandër Vulin ka thënë sot se ‘e vetmja mënyrë për ta njohur Serbia Kosovës është që, Vucic të largohet nga posti që mban dhe të zëvendësohet nga dikush tjetër përcjell Fakte.

Vulin tha se kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj që vendosi taksën dhe sipas ti shkeli marrëveshjen, si dhe bashkësia ndërkombëtare që e lejuan ta bëjë një gjë të tillë, e dinë mirë këtë.

Prandaj, sipas Vulin, futja e një takse të tillë dhe shfaqja e një force ndaj serbëve në Mitrovicë, është pjesë e një prej veprimeve të njëjta që kanë synim në radhë të parë shkatërrimin e Vucicit, dhe si kusht të domosdoshëm kanë njohjen e Kosovës gjithpërfshirëse dhe të unifikuar.ballkani

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *