Monday , April 22 2019

VMRO shkarkon zv.Kryetarin e saj, Mitko Jançev

Zëvendëskryetari i VMRO-DPMNE-së Mitko Jançev u shkarkua nga funksioni i partisë sonte. Burime mirë të informuara të javores “Fokus”, thonë se ky vendim wshtw miratuar nw mbledhjen e sontme tw Komiteti Qendrore tw partisw VMRO-DPMNE.

Jançevi ishte një nga të parët që nuk pajtohej plotësisht me qëndrimin e partisë për të mos thirrur për votim në referendum dhe ai doli dhe votoi kundër, percjell Fakte.

Pritet më vonë sonte të ketë informata zyrtare rreth vendimeve në mbrëmje të Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *