Wednesday , August 4 2021

U19: Shqipëria mundi Kosovën 2-1 në miqësoren e parë (video)

U zhvillua në “Elbasan Arena” vëllazërorja e parë për 19-vjeçarët mes Shqipërisë dhe Kosovës. Djemtë e trajnerit Erjon Bogdani arritën të triumfonin me rezultatin 2-1 falë dopietës së Pashës në minutën e 21-të dhe 81. Për Kosovën realizoi numri 10 Limani me 11-metërsh, përcjell Fakte.

Kjo ishte miqësorja e parë midis këtyre dy përfaqësueseve pasi në datën 26 mars, në “Loro Boriçi” është përcaktuar të luhet dueli i dytë mes Shqipërisë dhe Kosovës, ku të dy trajnerët do të provojnë të gjithë lojtarët e grumbulluar.

Shqipëri U19 – Kosovë U19 2-1

Pasha 21′, 81′ / Limani 41′ (p)

GOLI I DYTË I SHQIPËRISË:

GOLI I KOSOVËS: 

GOLI I SHQIPËRISË:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *