Wednesday , June 23 2021

U martua Uskana e Ali Ahmetit

Vajza e Ali Ahmetit, Uskana sonte është bërë nuse. Këtë gëzim e ka ndarë ambasadori i Kosovës në Shqipëri dhe miku i Ali Ahmetit, Ramiz Lladrovci, përcjell TetovaSot.

“Nder dhe kenaqesi e veçante te jem sonte ne nje dasme shqiptare, në Zajaz, ne nje atmosfere te tille, me rastin e marteses se Uskanës, vajzes se atdhetarit te shquar, veprimtarit te hershem dhe liderit te shqiptareve te Maqedonise, mikut tim, Ali Ahmetit. Urime, Ali! Urime, Uksanë, tash nuse e Gjakoves!” ka shkruar Lladrovci.

Në këtë dasëm shihet edhe Musa Xhaferi, dhe shumë miq të liderit të BDI-së. Uskana e Ali Ahmetit ka shkuar nuse në Gjakovë./TetovaSot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *