Friday , April 23 2021

Turqi: Urdhërarrest për 42 gazetarë

Në kuadër të hetimeve kundër tentativës për grusht-shtet autoritetet turke kanë lëshuar vendimin për arrestimin e 42 gazetarëve, në mesin e të cilëve edhe Nazlı Ilıcak, raporton Anadolu Agency.

Mësohet se policia ka arrestuar pesë nga të dyshuarit dhe se po vazhdojnë aksionet për kapjen e të kërkuarve.

Nazli Ilicak më 2013 u shkarkua nga e përditshmja pro qeverisë, Sabah sepse kritikoi ministrat e përfshirë në skandal korruptim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *