Wednesday , June 23 2021

Turqi: Dy shpërthime në një resort turistik në Antalia (FOTO + VIDEO)

Në jug të Turqisë, në një resort turistik në Antalia, janë dëgjuar eksplodimet e dy raketave, raportojnë mediat lokale, transmeton Klan Kosova.

Sipas agjencisë turke të lajmeve, nuk është raportuar për viktima pas këtij incidenti.

Kjo agjenci ka thënë se të premten dy raketa kanë qëlluar një zonë malore dhe kanë rënë në autostradë në mes të qytetit të Antalias dhe qytetit turistik në Kemer.

Nuk ka viktima janë raportuar pas incidentit, sipas agjencisë së lajmeve turke Dogan.

Agjencia tha se dy raketa u qëlluan nga një zonë malore në autostradë në mes të qytetit të Antalias dhe qytetin turistik të Kemer të premten, duke goditur dyqan të kompanisë peshkimit s.

Ndërsa, gazeta Hurriyet ka raportuar tha se tri raketa janë qëlluar, dhe ka thënë se objektivi i sulmit mund të ketë qenë një tanker që po qëndronte në det.

Screenshot_5Screenshot_4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *