Wednesday , February 20 2019

Tifozët rusë bëjnë shqiponjën, pas dënimit të Xhakës dhe Shaqirit

Vetëm pak orë sipas vendimit të FIFA-s që dënoi futbollistët shqiptarë të Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, disa tifozë rusë bënë shqiponjën në shenjë mbështetje.

Ata ishin në transmetim live gjatë emisionit të mbrëmshëm “Debati i Botërorit”, që unë drejtoj, shkruan në “Koha Jonë” Roland Qafoku, dhe pas bisedës lidhur me ndeshjen e djeshme, në unison formuan me duar shqiponjën, simbolin e kombit shqiptar,

Ishe një moment fantastik që më emocionoi mua dhe të gjithë të pranishmit në studio.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *