Wednesday , August 4 2021

Thaçi: Ali Ahmeti këtij populli i sjellë dhunë, gjak, varre e burgje

image-0-02-05-58a86c83c37037f98ef2f603d74de7c8f8c73d9d74209c9a501bf7fce6309753-v

Partia Demokratike Shqiptare takoi banorët e Kumanovës ku kryetari i partisë Menduh Thaçi akuzoi kreun e partisë së Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti duke thënë se Ali Ahmeti këtij populli i sjell vetëm dhunë gjak dhe burgje dhe se asnjë të mirë nuk kanë shqiptarët prej BDI, transmeton televizioni 21.

“Votojeni kënd do tjetër, veç BDI-së në asnjë mënyrë mos e votoni. Ali Ahmeti këtij populli i sjell dhunë, gjake, varre e burgje, asnjë të mirë nuk kanë shqiptarët prej BDI. Më 11 dhjetor të dënohet kjo politike, sidomos meritojnë dënim prej kumanovarëve, me zero vota për këta tradhtar”, u shpreh Menduh Thaçi, nga PDSH.

Kreu i kësaj partie gjithashtu premtoi që përmes ligjeve për amnisti që do ti sjellin, do të lirojnë nga burgu, siç i quan ai, të dënuarit me procese të montuara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *