Monday , April 22 2019

Tabela e ndeshjeve në botërorin Rusi 2018

Të enjten, më 14 qershorë, me ndeshjen mes Rusisë dhe Arabisë Saudite fillon botërori në futboll Rusi 2018, shkruan Fakte. Lojë përmbyllëse do të zhvillohet mes dy ekipeve më të mira që do të pretendojnë të marrin trofeun e vendit të parë më 15 korrik.

Në botërorin e 21 me radhë marrin pjesë 32 ekipe të ndara në 8 grupe, ndërsa nga dy më të mirat në çdo grup vazhdojnë në fazën “knock out”. Në këtë botëror, titullin e mbronë Gjermania.

Fakte paraqet radhitjen e ndeshjeve të botërorit Rusi 2018:

Grupi A (Rusia, Arabia Saudite, Egjipti, Urigvaji)

Raundi i parë:

14 qershorë – 17:00, Moskë: Rusia – Arabia Saudite

15 qershorë – 14:00, Ekaterinburg: Egjipt – Urugvaj

Raundi i dytë:

19 qershorë – 20:00, Shën Petersburg: Rusia – Egjipti

20 qershorë – 17:00, Don: Urugvaj – Arabia Saudite

Raundi i tretë:

25 qershorë – 16:00, Samara: Urugvaj – Rusia

25 qershorë – 16:00, Volgograd: Arabia Saudite – Egjipti

Grupi B (Portugalia, Spanja, Maroko, Irani)

Raundi i parë:

15 qershorë – 17:00, Shën Petersburg: Maroko – Irani

15 qershorë – 17:00, Soçi: Portugalia – Spanja

Raundi i dytë:

20 qershorë – 14:00, Moskë: Portugalia – Maroko

20 qershorë – 20:00, Kazanj: Iran – Spanjë

Raundi i tretë:

25 qershorë – 20:00, Kaliningrad: Spanjë – Maroko

25 qershorë – 20:00, Saransk: Iran – Portugali

Grupi C (Franca, Australia, Peru, Danemarka)

Raundi i parë:

16 qershorë – 12:00, Kazanj: Franca – Australia

16 qershorë – 18:00, Saransk: Peru – Danemarka

Raundi i dytë:

21 qershorë – 14:00, Ekaterinburg: Franca – Peru

21 qershorë – 17:00, Samara: Danemarka – Australia

Raundi i tretë:

26 qershorë – 16:00, Moskë: Danemarka – Franca

26 qershorë – 16:00, Soçi: Australia – Peru

Grupi D (Argjentina, Islanda, Kroacia, Nigeria)

Raundi i parë:

16 qershorë – 15:00, Moskë: Argjentina – Islanda

16 qershorë – 21:00, Kaliningrad: Kroacia – Nigeria

Raundi i dytë: 

21 qershorë – 20:00, Nizhni Novgorod: Argjentina – Kroacia

22 qershorë – 17:00, Volgograd: Nigeria – Islanda

Raundi i tretë:

26 qershorë – 20:00, Rostov: Islanda – Kroacia

26 qershorë – 20:00, Shën Petersburg: Argjentina – Argjentina

Grupi E (Brazili, Zvicra, Kostarika, Serbia)

Raundi i parë:

17 qershorë – 14:00, Samara: Kostarika – Serbia

17 qershorë – 20:00, Rostov: Brazili – Zvicra

Raundi i dytë:

22 qershorë – 14:00, Shën Petersburg: Brazili – Kostarika

22 qershorë – 20:00, Kaliningrad: Serbia – Zvicra

Raundi i tretë:

27 qershorë – 20:00, Moskë: Serbia – Brazili

27 qershorë – 20:00, Nizhni Novgorod: Zvicra – Kostarika

Grupi E (Gjermania, Meksiko, Suedia, Korea e jugut)

Raundi i parë:

17 qershorë – 17:00, Moskë: Gjermania – Meksiko

18 qershorë – 14:00, Nizhni Novgorod: Suedia – Korea e jugut

Raundi i dytë:

23 qershorë – 17:00, Rostov: Korea e jugut – Meksiko

23 qershorë – 20:00, Soçi: Gjermania – Suedia

Raundi i tretë:

27 qershorë – 16:00, Ekaterinburg: Meksiko – Suedia

27 qershorë – 16:00, Kazanj: Korea e jugut – Gjermania

Grupi G (Belgjika, Panama, Tunisi, Anglia)

Raundi i parë:

18 qershorë – 17:00, Soçi: Belgjika – Panama

18 qershorë – 20:00, Volgograd: Tunisi – Anglia

Raundi i dytë:

23 qershorë – 14:00, Moskë: Belgjika – Tunisi

24 qershorë – 17:00, Nizhni Novogorod: Anglia – Panama

Raundi i tretë:

28 qershorë – 20:00, Kaliningrad: Anglia – Belgjika

28 qershorë – 20:00, Saransk: Panama – Tunisi

Grupi H (Polonia, Senegali, Kolumbia, Japonia)

Raundi i parë: 

19 qershorë – 14:00, Moskë: Polonia – Senegali

19 qershorë – 17:00, Saransk: Kolumbia – Japonia

Raundi i dytë:

24 qershorë – 17:00, Ekaterinburg: Japonia – Senegali

24 qershorë – 20:00, Kazanj: Polonia – Kolumbia

Raundi i  tretë:

28 qershorë – 16:00, Samara: Senegali – Kolumbia

28 qershorë – 16:00, Volgograd: Japonia – Polonia

1/8 e finales:

30 qershorë – 16:00, Kazanj: 1C – 2D

30 qershorë – 20:00, Soçi: 1A – 2B

01 korrik – 16:00, Moskë: 1B – 2A

01 korrik – 20:00, Nizhni Novgorod: 1D – 2C

02 korrik – 16:00, Samara: 1E – 2F

02 korrik – 20:00, Rostov: 1G – 2H

03 korrik – 16:00, Shën Petersburg: 1F – 2E

03 korrik – 20:00, Moskë: 1H – 2G

1/4 e finales:

06 korrik – 16:00, Nizhni Novgorod: A1/B2 – C1/D2 (A)

06 korrik – 20:00, Kazanj: E1/F1 – G1/H2 (B)

07 korrik – 16:00, Samara: F1/E2 – H1/G2 (C)

07 korrik – 20:00, Soçi: B1/A2 – D1/C2 (D)

1/2 e finales:

10 korrik – 20:00, Shën Petersburg: A – B

11 korrik – 20:00, Moskë: C – D

Loja për vendin e tretë:

14 korrik – 16:00, Shën Petersburg

FINALE:

15 korrik – 17:00, Moskë

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *