Sunday , June 16 2019

Sulmi ndaj dy shqiptarëve, Vuçiç: Të gjenden autorët

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka reaguar pas sulmit të dy shqiptarëve në Novi Sad.

 

Sipas mediave serbe, Vuçiç ka thënë se me të dëgjuar për lajmin, i kërkoi policisë që të zgjidhte rastin dhe autorët të dilnin para drejtësisë.

“Sulmuesit e shqiptarëve duhet të gjenden. Më vjen keq që menjëherë pas këtij rasti më duhet të udhëtoj për në Kazakistan. Shqiptarët e sulmuar ata janë shtetas të Serbisë”.

 

Gjithashtu më parë se presidenti ka qenë dhe prefekti i Novi Sadit, Milosh Vuçeviç, I cili e ka dënuar dhunën e ushtruar ndaj dy shqiptarëve.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *