Sulm në Halep, vriten gjashtë civilë dhe plagosen dhjetëra të tjerë

Të paktën gjashtë civilë u vranë në sulmin e ri ajror mbi vendbanimin Ibin në perëndim të Halepit, transmeton Fakte.

Sulmi është kryer nga avionët e ushtrisë ruse. Përfaqësuesit e mbrojtjes civile thanë se avionët rusë bombarduan vendbanimin në Ibin i cili është nën kontrollin e opozitës siriane.

Në këtë sulm humbën jetë gjashtë civilë ndërsa u plagosën dhjetëra të tjerë.

Është shkaktuar dëm i madh material në shtëpitë dhe objektet e biznesit. Avionët rusë e kanë bombarduar edhe qendrën e Halepit.

Në sulmin e djeshëm në rajonin Etarib humbën jetën 22 persona ndërsa 50 të tjerë u plagosën./AA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *