Wednesday , July 28 2021

Sulm me bombë në Bagdad, 5 të vrarë, 17 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi në sheshin Aden në lagjen e Bagdadit Kazimiyye e cila kryesisht banohet nga shiitët, transmeton Fakte.

Të paktën pesë persona u vranë dhe 17 të tjerë u plagosën në një sulm vetëvrasës me bombë që ndodhi në kryeqytetin irakian Bagdad.

Shpërthimi i fuqishëm ndodhi në sheshin Aden në lagjen e Bagdadit Kazimiyye e cila kryesisht banohet nga shiitët./AA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *