0Shares

Një shpëtimtar sirian ka nxjerrë nga rrënojat në Idlib të shkatërruara nga lufta, ndërsa në pamjet që shihen në veturën e ndihmës së shpejtë shihet se vajza dhe shpëtimtari janë në lot.

Vullnetari i “Helmetave të kaltra” Abu Kihaf ka nxjerrë vajzën e vogël nga rrënojat pasi që një ndërtesë është bombarduar.

Në këtë sulm kanë vdekur së paku 11 civilë, përfshirë edhe shtatë fëmijë, bën të ditur Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut. /kp/