Tuesday , July 16 2019

Si u shemb ura 100 metra e gjatë? Dëshmitarët në Genova tregojnë tmerrin që panë me sy

Dëshmia e disa italianëve për tragjedinë në Genova mund të nxjerrë shkakun e vërtetë të asaj që ndodhi mesditën e kësaj të marte.

Siç raportojnë mediat italiane, “Në orën 10.35 një rrufe goditi një shtyllë. Menjëherë pas kësaj nisi të shkërmoqet gjithçka dhe pamë urën të rrëzohej”, ka thënë dëshmitari.

“Një familje me katër pjesëtarë thotë se pa një goditje rrufeje në bazën e shtyllës në orën dhjetë e gjysmë”.

Ndoshta është një pistë e mundshme për të gjetur shkaqet e kolapsit, raportojnë mediat italiane.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *