Wednesday , April 21 2021

Shpërthim në Irak, dhjetëra të vdekur

Të paktën 18 persona dhe kanë mbetur të vdekur dhe 23 të tjerë janë plagosur në një sulm me bombë që goditi mëngjesin e kësaj të hëne një qytet në veri-lindje të Bagdadit, në Irak.

Sipas Omar Khury, kryebashkiaku i Khalis, ku ndodhi edhe ngjarja, “18 persona humbën jetën në sulmin me një makinë bombë, gjatë këtij mëngjesi, pranë një postblloku të forcave të sigurisë në qendër të qytetit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *