Tuesday , April 20 2021

Shpërthen revolta e shqiptarëve për tifon e Luan Krasniqit kundër Nuri Seferit

Nuri Seferi ka humbur luftën për titull evropian në kategorinë WBO në peshën ‘crusier’

Ishe turku Firat Arslan që mposhti boksierin shqiptar në meçin që zgjati 12 raunde.

Këtë sfidë nga afër e ndoqi edhe ish boksieri Luan Krasniqi.

Madje Krasniqi në pushimin pas raundit 11, i afrohet Arslanit për ta këshilluar për raundin e fundit, raundin e 12-të.

Luan Krasniqi ditë më parë ka konfirmuar mbështetjen për Firat Arslan, të cilin e ka një mik.

Rrjetet sociale kanë shpërndarë mllefin e madh të shqiptarëve ndaj Luan Krasniqit për tifon e tij kundër Seferit, duke mbështetur dhe ndihmuar turkun Arslan./Fakte

e-sksk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *