Shpërthen dhuna jashtë stadiumit ku po luhet finalja e Euro 2016 (FOTO)

Ka shpërthyer dhuna jashtë stadiumit Stade de France, në të cilën është duke u zhvilluar finalja e Evropianit, Portugali – Francë

Reuters raporton se deri te përleshja ndërmjet tifozëve dhe policisë franceze ka ardhur si pasojë e mos lejimit të tifozëve që të hyjnë në hapësirën e “Fan Zone”, pasi është arritur numri i caktuar.

“Fan Zone” te kulla e Eiffelit është një organizim për ta shikuar ndeshjen jashtë stadiumit, por në ora 19:00 është plotësuar numri prej 90 mijë vendeve të lira, ndërsa policia nuk ka lejuar që të mbipopullohet hapësira.

Fansat e revoltuar janë përleshur me policinë, ndërsa kanë hedhur gjësende në drejtim të tyre si dhe kanë djegur mbeturina. Në anën tjetër policia ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën.

123456

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *