Sunday , June 16 2019

Shokohet Bullgaria: Gazetarja hulumtuese përdhunohet, vritet dhe hidhet në bërllog

Një gazetare nga Bullgaria, Viktoria Marinova është gjetur pa shenja jete në një park në qytetin e Ruse pranë lumit Danub.

Nuk dihet nëse ky akt  është e lidhur me punën e saj si reportere në stacionin televiziv lokal, TVN.

Policia ka nisur hetimet për jetën e saj personale dhe profesionale. Policia në Bullgari po heton rastin e reporterit hetues Viktoria Marinova, percjell Fakte.

Përfaqësuesi i Lirisë së Medias për Projektin e Raportimit të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (OSBE) bëri thirrje urgjente për hetim pasi personat përgjegjës.

Ende nuk dihet se cfarë ka ndodhur në të vërtetë me gazetaren.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *