Monday , April 22 2019

Shkupi fiton derbin lokal me Vardarin

Shkupi fitoi 1-0 ndaj Vardarit në terren vendas pas një 90 minutë-shi emocionues, në fushë dhe në tribuna, percjell Fakte.Ka mjaftuar një gol iu shënuar në minutën e 57 nga Serzhinjo që “pëllumbat” të marrin të tria pikët e kësaj ndeshje të cilat e ofruan një pikë pranë pozitës së shtatë të cilën me 16 pikë e mban skuadra e Makedonija Gj.P. Për Shkupin, ishte kjo fitorja e tretë në pesë javët e fundit.

Falë kësaj humbje dhe triumfit 2:1 në terren të huaj ndaj rabotni[kit, kampioni aktual Shkëndija e vetmuar kryeson renditjen e LPFM-së, Skuadra e Renovës me fitoren 2:1 ndaj Pobedës ka dalë në pozitën e katërt të kësaj renditje. Skuadra e Makedonija Gj.P në transfertë me 4:1 e ka mundur Bellasicën, ndërsa tre gola shënoi Kirovski. Sileksi në përballjen me Akademia Pandev, ka shënuar një fitore minimale.

LFPM – JAVA E XIV

Shkupi – Vardari 1:0

Rabotniçki – Shkëndija 1:2

Renova – Pobeda 2:1

Bellasica – Makedonija Gj.P

Sileksi – Ak. Pandev 1:0

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *