Wednesday , July 28 2021

Shkëndija vazhdon të shkruajë historinë (VIDEO)

Shkendija e Tetovës ka korur suksesin më të madh në historinë e klubit dhe për herë të parë arriti në raundin e tretë të kualifikimebe për Europa League duke fituar ndeshjen e dytë kundër Nefchi Baku 1-0 (1-0). Golin e shënoi Besart Ibraimi.
Shkendija
Ndeshja e parë një javë më parë në Azerbajxhan ishte pa gola. Kështu lojtarët kanë rrëzuar rekordin e gjashtë ndeshje evropiane në një rresht pa humbje në ndeshjet europiane, përfshirë edhe dy ndeshje me Aberdeen sezonin e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *