Thursday , April 22 2021

Shkëndija eliminohet nga Europa League

Shkëndija është mposhtur me rezultat të thellë 0:4 nga Gent

Skuadra e Shkëndijës së Tetovës është turpëruar para tifozëve të saj, pasi është mposhtur nga Gent me rezultat të thellë 4:0 në Europa League.

Shkëndija u mbajt në pjesën e parë e cila përfundoi baras 0:0, por u deklasua në pjesën e dytë, ku pranoi 4 gola.

Golat për Gentin i shënuan Coulibaly dy, Perbet dhe Neto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *