Monday , May 20 2019

Shkëndija e deklason Pelisterin, fiton 6-0

Skuadra e Shkëndijës e ka dëshmuar edhe njëherë se është pretende kryesore për titull në Ligën e Maqedonisë.

Shkëndija ka fituar me rezultatin 6-0 ndaj Pelisterit, përcjell Fakte

Bojku, Fazlagiç, Bejtullai, Junior, Alimi dhe Radeski shënuan për fitoren e Shkëndijës në këtë duel

Pas xhiros së 27’të të takimit, Shkëndija ndodhet në vendin e parë me 69 pikë, kurse Pelister në vendin e 9’të me 24 pikë

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *