Tuesday , March 19 2019

Real Madrid e fiton trofeun ‘Santiago Bernabeu’

Real Madrid e ka fituar trofeun ‘Santiago Bernabeu’.

‘Los Blancos’ në stadiumin e tyre kanë mposhtur skuadrën e Milanit, me rezultat 3:1, percjell Fakte.

Fillimi i ndeshjes ishte me ritëm të lartë, ku brenda katër minutave u shënuan katër gola.

Karim Benzema në minutën e 2’ shënoi për epërsinë e parë të Real Madridit.

Nuk kaluan më shumë se dy minuta, dhe Milan barazoi në 1:1, përmes Higuain.

Në fund të pjesës së parë, Real Madrid riktheu epërsinë, kur shënoi me Gareth Bale.

Real Madrid nuk u ndal me kaq, duke shënuar edhe golin e tretë në fund të ndeshjes përmes Mayoral Moya./Lajmi.net

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *