Friday , May 24 2019

Putin zbret në fushë të sportit (video)

Rusia ka arritur të shkojë në 16 Kombëtaret më të mira, pasi në grupin e saj u rendit në vendin e dytë dhe Uruguai në të parin. Presidenti I Rusisë, Vladimir Putin ka treguar se krahas teknikës në sportin e xhudos,  ai ka treguar se talenti dhe dëshira për futbollin mbeten në nivele të larta, përcjell Fakte.

Kjo është vërtetuar nga vetë ai, ku në një vizitë  në “Sheshin e Kuq”, ai u bashkua me presidentin e FIFA-s, Gianni Infantion  dhe zbritën në fushën e gjelbër për të provuar aftësitë me topin.

Presidenti i qeverisë Botërore të Futbollit, Infantino ka hedhur një top spekatkolar në drejtim të Putinit, por portieri nuk lejoi që goditja e tij të përfundonte në rrjetë.

Në fushë ishin edhe yje të futbollit, të cilët kontribuuan për Kombëtaret për vite me radhë. Konkretisht mund të përmendim fenomenin brazilian, Iker Casillas dhe Carles Puyol deh futbollistë të moshave të reja.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *