Saturday , July 24 2021

Protestuesit nisen drejt Tiranës: “Pasha po vijmë” (Foto)

Ajo që opozita do të organizojë sot pritet të jetë një protestë marshim, që nis nga ministria e Brendshme dhe përfundon tek Kryeministria, përcjell Fakte.

Mësohet se sot nuk do të ketë një podium dhe shumë fjalime, por ajo që dihet deri tani është se protuestuesve do t’i drejtohet vetëm kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ndërkohë një dite para protestes Fatmir Xhafaj tha se nëse audiopërgjimi është i vërtetë, ai do të dorëhiqet, raporton TCH.

Nga rrethet protestuesit janë nisur për të qenë në protestën e orës 11.00. Në mjetet e tyre janë ngjitur dhe postera “Pasha po vijmë?”, “Kush është Pashai?”, etj.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *