Thursday , August 5 2021

Prishen planet, Ivanov refuzon kategorikisht emër ‘erga omnes’ për Maqedoninë

Nga Presidenca e Maqedonisë njoftojnë se presidenti Ivanov është principiel, dhe konzistentë me qëndrimet e tij. Ky qëndrim është se presidenti Ivanov, nuk pranon zgjidhje për emrin me përdorim të gjithëpërfshirës ose erga-omnes, përcjell Fakte.

Gjithashtu nga atje informojnë se presidenti Ivanov gjatë ditës së djeshme do të takohet me ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *