Home Blog

Më 24 Shkurt 2018, Kongresi i parë i Besës

Në trevjetorin e themelimit të Lëvizjes BESA, në kohën kur kanë përfunduar edhe zgjedhjet lokale dhe janë kaluar dy ciklet të ndryshme zgjedhore, Lëvizja...

Meta pritet me nderimet më të larta nga Ivanov

Rreth ores 09:45 minuta presidenti I Shqiperise, Ilir Meta, mberriti në ” Vilën Vodno” ku u prit nga homologu I tij Gjorgje Ivanov me...

Osmani do t’i prezantojë pjesët 6 dhe 9 të planit 3-6-9...

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me zëvendëskryetarin e Qeverisë dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Oliver Spasovski, ministrin...

Engel: Kosova është vend stabilizues në Ballkan

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, i ka dorëzuar simbolikisht pllakën e argjendtë që ka të bëjë me një vulë të vendosur nga Posta e...

Me ndarje çmimesh mbyllet Panairi i Librit në Tiranë

Me numër më të vogël aktivitetesh, fluks të ngjashëm vizitorësh me atë të vitit të kaluar si dhe me ndarjen e çmimeve për autorë...

Mbi 97% të numëruara, Ahmeti me 116 vota përpara Abrashit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më tani ka procesuar 231 vendvotime apo 97.88 për qind nga gjithsej 236 prej tyre sa ishin në Komunën...

Plagosje afër selisë së AAK-së në Prishtinë

Një person është plagosur para pak qastesh afër selisë së AAK-së në Prishtinë. Gazetarët e KALLXO.com raportojnë nga vendi i ngjarjes se policia ka rrethuar...

Aliu i PDK-së shpall fitoren në Ferizaj

Ish-kryetari i Ferizajt, kandidati i PDK-së për këtë qytet, Agim Aliu, e ka shpallur fitoren në këtë komunë. Aliu ka thënë se pushteti është kthyer...

Haziri thotë se bindshëm ka fituar në Gjilan

Lidhja Demokratike e Kosovës menjëherë pas mbylljes së vendvotimeve, ka deklaruar se janë fitues absolut me numrin më të madh të komunave në Kosovë. Nga...

Aid Salihasi i pari edhe në turneun e VI ndërkombëtar

Mundësi i ri Aid Salihasi nga ekipi i mundjes "Tefejuz" nga Shkupi nuk ka të ndalur me sukseset e njëpasnjëshme, shkruan Fakte. Ai ka...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...