Friday , May 24 2019

Presidenti Gjorge Ivanov për vizitë pune në Turqi

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, sot dhe nesër do të merr pjesë në vizitë pune në Republikën e Turqisë, me rastin e Samitit të 9 të Bosforit.

Siç njoftojnë nga kabineti i presidentit, Ivanov do të mbajë fjalim në hapjen e samitit ku tema kryesore do të jetë “Paqa dhe zhvillimi për të gjithë”, njofton Fakte.

Në kuadër të vizitës në Turqi, Ivanov do ta vizitojë qytetin e Bursës, ku edhe është paraparë të mbajë ligjëratë në Universitetin “Uludag”./Telegrafi

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *