Sunday , October 21 2018

Policia ka maltretuar gazetarin Fitim Kryeziu (video)

Një pjesëtar i policisë së Maqedonisë sot në hyrje të spitalit të Shkupit ka maltretuar gazetarin Fitim Kryeziu dhe familjen e tij, shkruan A1On, përcjell Fakte. Sipas Kryeziut, për shkak të urgjencës, ai ka qenë i detyruar të hyjë pa pritur në rend tek rampa hyrëse, ndërsa polici iu ka kërcënuar se do ta terheqë zvarrë nëpër asfalt, në prezencë të qytetarëve.

“Polici fillimisht mu vërsul verbalisht, pastaj ngerjti zërin dhe mu kërcënua edhe me dënim, duke mu kërcënuar tërë kohën”-ka deklaruar Kryeziu./FAKTE.Net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.