Wednesday , January 20 2021

Policia dhe ushtria ndalojnë automjetet të hyjnë për në Stajkovcë dhe Hasanbeg (FOTO)

Policë të shumtë dhe rojet ushatarakë sot në mëngjes nuk kanë lejuar hyrjen e automjeteve civile në  Stajkovci dhe Hasanbeg.

Ata kanë shpjeguar se në fshat do të hyjë pajisje të rënda që do të përfshihen në pastrimin e dëmeve të përmbytjeve që kanë krijuar dëme të mëdha në rajon të shtunën, transmeton TetovaSot.

Para hyrjes në fshat ka polic, policë ushtarak, forcave speciale të policisë, madje edhe automjete të KFOR-it, mëson Plusinfo.

Ekipet e mediave dhe njerëzit që sjellin ndihma humanitare mund të hyjë vetëm në këmbë në fshat.

12345

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *