Tuesday , June 18 2019

Perez në gjueti të një qendërmbrojtësi me klas botëror

Real Madrid është duke vazhduar kërkimin për një qendrë mbrojtë të klasit botëror pas dështimit gjatë verës për të siguruar një të tillë.

Në këtë repart Julen Lopetegui ka vetëm dy zgjedhje të mira, Sergio Ramos dhe Raphael Varane gjë që ka bërë atë të vihet në kërkim për edhe një qendër mbrojtës, njofton Marca, përcjell Klan Kosova.

Lucas dhe Gimenez të Atletikos dhe Umtiti i Barcelonës janë emrat që Florentino Perez provoi të bindë gjatë afatit të fundit kalimtar por nuk pati sukses, pasi që të tre u deklaruan besnik ndaj klubeve të tyre.

Los Blancos vuan për lojtarë në këtë pozicion që nga shkuarja e portugezit, Pepe në Besiktas.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *