Monday , April 22 2019

Përçahen prorusët në Maqedoni, Micov: “Edinstvena Makedonija” projekt i Zaevit!

Partia proruse në Maqedoni, si duket ka filluar të përçahet pasi themeluesit akuzojnë njëri tjetrin për tradhëti, shkruan Fakte. Njëri ndër ata, Stefan Vllahov Micov, ka akuzuar kreun aktual të partisë Janko Baçev, si dhe tërë partinë, se janë projekt i kryeministrit Zoran Zaev.

Micov dhe Baçev që nga themelimi i partisë putiniste në Shkup janë paraqitur bashkarisht në konferenca për media, por sherri ka plasur në lidhje me referendumin e mbajtur për ndryshim të emrit./FAKTE

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *