Monday , April 22 2019
Gabi and Jonah Frank walk on Pacific Coast Highway as the Woolsey Fire threatens their home in Malibu, California, November 9, 2018. REUTERS/Eric Thayer

Pamje apokaliptike nga Kalifornia/ Zjarri shkakton 25 viktima

Numri i të vdekurve nga Zjarri në Kaliforni ka shkuar në 25 persona, sipas zyrtarëve lokalë, percjell Fakte.

Zjarri që ka përfshirë Kaliforninë, prej disa ditësh ka detyruar rreth 250.000 njerëz të evakuohen, duke lënë shtëpitë e tyre mes flakëve.

Deri më tani sipas “Reuters” janë raportuar të zhdukur dhjetëra persona, çka pritet që numri i të vdekure të rritet nga ora në orë, shkruan Dritare.net

LEXO DHE :  Unaza e Madhe/ Hiqet “Shqiponja”, simboli i 100-vjetorit të Pavarësisë

Ndërkohë, Presidenti Donald Trump është shprehur me zemërim, duke vënë gishtin tek menaxhimi i dobët i autoritetit të pyjeve për zjarret.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *