Home Blog Page 832

Tërnava: Kërshëndellat, simbol i lindjes, jetës e moralit

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava me rastin e Kërshëndellave, i ka dërguar telegram urimi ipeshkvit të Kosovës, Dodë Gjergjit Në urim thuhet se festat fetare...

Vazhdojnë akuzat e strukturave të Besës ndaj unifikimit të shqiptarëve kundrejt...

Në mënyrë frenetike dhe të koordinuar kanë vazhduar akuzat dhe sulmet e strukturave të Lëvizjes Besa kundrejt të gjitha subjekteve politike shqiptare në Maqedoni,...

A do e kthejnë humbjen në fitore shqiptarët në Maqedoni?

Shkruan: Marjana Doda Në zgjedhjet parlamentare të 11 dhjetorit në Maqedoni shqiptarët humbën si kurrë ndonjëherë më parë. Ndonëse janë popullsia e dytë shtetformuese, jo...

DO TË PUSHOHEN NGA PUNA 5000 ADMINISTRATORË SERBË

Numri i të punësuarve në administratën shtetërore në Serbi gjatë vitit 2017 do të ulet për rreth 5.000 persona, njoftoi mbrëmë ministrja serbe e...

Aksident i rëndë, vetura bie nga “Ura e Gjakut” në Mitrovicë

Një aksident i rëndë sapo ka ndodhur tek “Ura e Gjakut” në Mitrovicë, ku një veturë ka rënë nga ura. Një lexues i portalit Koha.net,...

Rrëzohet avioni rus me 92 persona në bord

Një avion ushtarak rus me 92 persona në bord është rrëzuar në ujërat e Detit të Zi, sipas asaj që njofton Ministria ruse e...

Katolikët dhe një pjesë e ortodoksëve e festojnë Krishtlindjet

Besimtarët katolikë dhe një pjesë e besimtarëve ortodoksë sipas Kalendarit Gjeorgjian sot e shënojnë Lindjen e Krishtit -Krishtlindjet. Tradicionalisht më Maqedoni festimi qendror me rastin...

KSHZ: Deri në orën 10 votuan 76 persona në Tearcë

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ), njofton se në vendvotimin 2011 në Tearcë nga gjithsej 714 (numri i votuesve të regjistruar), deri në orën 10...

Analistët reagojnë pozitivisht pas takimit të sotshëm të liderëve

Filluan komentimet lidhur me takimin e sotëm në Shkup të ftuar nga lideri i BDI-së Ali Ahmeti me liderët shqiptarë, ku të pranishëm ishin...

Bastoret në Shkup të mbushura me fëmijë (VIDEO)

Pikat e basteve në Shkup përveç faktit që janë përplot me qytetarë, shpesh herë frekuentohen edhe fëmijë, edhe pse kjo është e ndaluar me...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...