Home Blog Page 3

Thaçi: Ligji i Gjuhëve në Maqedoni lajm i mirë edhe për...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka uruar gjithë shqiptarët e Maqedonisë dhe shtetin maqedonas për miratimin e Ligjit për Gjuhët, i cili vlerësohet...

Meta e Bushati urojnë miratimin e ligjit për shqipen

Përmes një statusi në Facebook Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur miratimin e ligjit për gjuhën shqipe në Maqedoni, transmeton Top Channel.   “Përshëndes vendosmërinë për miratimin e...

Me 64 vota PRO, u sjell ligji për gjuhët, deputetët e...

Me 64 vota PRO dhe 24 Vota të bashkësive joshumicë, Kuvendi i Maqedonisë solli ligjin për gjuhët, shkruan Fakte. Ky ishte votimi i tretë...

“Qose” në Sopishte, hidhet poshtë kërkesa e ASH-së për rivotim

Kërkesa e këshilltarit të Aleancës për Shqiptarët për rivotim në lidhje me vendosjen e përmendores se Qoses, u hodh poshtë në mbledhjen me sotme...

Britania njofton masat ndëshkuese ndaj Rusisë

Britania njoftoi një seri masash ndëshkimore kundër Moskës, përfshirë dëbimin e 23 diplomatëve rusë, pasi Rusia hodhi poshtë kërkesat për të shpjeguar se si...

Veliaj uron qytetarët për Ditën e Verës: Ndryshimi i Tiranës do...

Argëtim, sport, muzikë, produkte artizanale, ushqim i shëndetshëm, ishin ato që çfarë ofroi sot kryeqyteti për të gjithë qytetarët që zgjodhën Tiranën për të...

ZEKIRIJA RAMADANI DO TË UDHËHEQ SHKUPIN

Skuadra e Shkupit pas shkarkimit të trajnerit Ardian Nuhiu, edhe pse kishte disa oferta për trajner të ndryshëm vendor dhe ndërkombëtar, është vendosur që...

Kuvend: Shtyhet për 1 orë votimi për ligjin e shqipes

Në fillim të seancës së 32-të deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija DImovski në fjalimin e tij kërkoi nga kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, që ta...

Lidija Tançevska u.d. zgjedhet kryetare e Gjykatës së Apelit

Gjykatësja, Lidija Timçevska është emëruar për ushtrues detyre (u.d.) të kryetarit të Gjykatës së Apelit në Shkup. Edhe pse Këshilli Gjyqësor sot duhej të...

Markoviq në Ankara: FETO e Gulenit është si UÇK !

Lideri i Serbisë Unike, Dragan Markoviq Palma, deklaroi në Ankara se përpjekja për grusht-shtet e organizatës FETO të Fetullah Gulenit është njësoj si ajo...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...