Home Blog Page 2

Ordanovski: Mendoj se snajperi për Zaevin është porositur

Analisti politik Sasho Ordanovski në kolumnën e tij të fundit "Vetëvrasje politike" ka tërhequr një paralele mes vrasjes së ish kryeministrit serb Zoran Xhinxhiq...

5 deputet të LSDM-së nuk votuan shqipen, ja cilët…

Paralajmërimet e kryeparlamentarit Talat Xhaferi se disa deputet të LSDM-së nuk do të votojnë ligjin e shqipes u treguan si të vërteta, shkruan Fakte....

Digjet makina e deputetes së LSDM-së, Shumanska Miteva

Makina e deputetes të LSDM-së nga qyteti i Vinicës Sllavica Shumanska-Miteva është djegur mbrëmë rreth orës 1 e 20 mëson Plusinfo, njofton Aktuale.mk Ndërsa policia gjatë...

Spasov: Ivanov po e zhyt vendin në luftë !

Profesori universitar, gjorgji Spasov ka reaguar pas deklarimit të Presidentit Ivanov se nuk do të nënshkruaj ligjin për gjuhët, shkruan Fakte. Ai ka thënë...

Kryeministri slloven Cerar jep dorëheqje

Kryeministri i Sllovenisë Miro Cerar, pas mbledhjes së sotme të jashtëzakonshme të kabinetit të tij, ka vendosur të japë dorëheqje. Vendimin do t’ia kumtojë...

Messi shkatërron Chelsean, Barcelona në çerekfinale

Messi shkatërron Chelsean, Barcelona në çerekfinale 14 mars 2018 22:35 Barcelona është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pasi ka eliminuar Chelsean, në 1/8 e...

Ibrahimi për ligjin e shqipes: “Humbësit e vërtetë janë shqiptarët”

Pas votimit të tretë të ligjit për shqipen, kanë ardhur edhe reagimet e para nga personalitete të ndryshme nga vendi dhe rajoni, shkruan Fakte....

Pas publikimit të listës, Gashi e Sela reagojnë: Kemi votuar ligjin!

Kryetari i Lëvizjes BESA krahu i Shkupit, Afrim Gashi sot ka gënjyer shqiptarët, kur deklaroi se ai dhe katër deputetët e Lëvizjes BESA votuan...

E FUNDIT: Presidenti Ivanov, deputetëve: Nuk e nënshkruaj ligjin. Kështu nuk...

Preskdenti i vendit Gjorge Ivanov sapo ka reaguar pas miratimit të ligjit për gjuhët, shkruan Fakte. Ivanov ka bërë "për pes pare" deputetët, duke...

SKANDAL: Sela e Gashi nuk e votojnë shqipen, Thaçi mungon (dokument)

Ziadin Sela, Menduh Thaçi dhe Afrim Gashi tre liderët e partive opozitare shqiptare sot nuk e votuan ligjin e gjuhës shqipe në kuvendin e...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...