Home Blog Page 1003

APEL: Link për aplikim të diasporës për të votuar

E rëndësishme: Të gjithë qytetarët e Maqedonisë që gjenden në diasporë, me qëllim të shfrytëzimit të së drejtës kushtetuese për të votuar, duhet të...

PANAIR PËR BURSA “STUDIO JASHTË VENDIT 2016”

Panairi i shtatë për bursa “Studio jashtë vendit 2016” do të mbahet sot në Shkup. Sivjet për herë të parë në panair do të...

Ahmeti paralajmëron incidente zgjedhore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti ka deklaruar se të gjithë duhet të japin kontributin e vet për zgjedhje të...

Lirohet nga paraburgimi Lirim Jakupi, ish ushtar i UÇK-së e UÇPMB-së

Gjykata Themelore në Gjilan ka liruar nga paraburgimi ish-luftëtarin e UÇK-së dhe UÇPMB-së, Lirim Jakupin, të cilit i ka caktuar masën arrest shtëpiak. Jakupi ishte...

Sulimani: Ekipi i Katica Janevës një dritë në “korridoret e errëta”...

Politokologu Xhenis Sulimani në një prononcim për portalin TetovaSot komentoi ngjarjet e mbrëmshme midis ekipit të Prokurorisë Speciale Publike si dhe zyrtarëve policor. Sipas Sulimanit,...

Ngjela: Maqedonia do shpërbëhet, liderët shqiptarë të korruptuar nga Rusia!

Politikani i mirënjohur nga Shqipëria, Spartak Ngjela ka komentuar zhvillimet e fundit në Maqedoni, ku i ka cilësuar si të korruptuar liderët shqiptarë të...

Specialja as sot nuk largohet nga DSK

Nga Prokuroria Speciale Publike njoftojnë se do të kthehen përsëri për të kontrolluar Drejtorinë për Siguri dhe Kundërzbulim, përcjell Telegrafi Maqedoni. Dita e sotme do...

Sot pa ujë një pjesë e Bit Pazarit

Për shkak të defektit në rrugë në rrjetin e ujësjellësit nga f - 150mm në bul. "Kërste Misirkov" pn përballë objektit të "26 Korrikut"...

Ashpërsohet lufta mes Prokurorisë Speciale dhe policisë (video)

Katica Janeva pasi ka nxjerrë nga stacioni policor hetuesin e PSP-së, është drejtuar drejt objektit të MPB-së ku gjendet edhe Drejtoria për Siguri dhe...

Arrestohet dhe lirohet një hetues i Katica Janevës

(I plotësuar) Hetuesi që u arrestua kthehet në hapësirat e PSP-së. Këtë e ka deklaruar para gazetarëve Prokurorja Speciale Katica Janeva, transmeton Portalb. Bëhet fjalë...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...