Noizy fiton gjysëm milion euro vetëm në një muaj

hpesh me shumë interes përcillen yjet e shoë-bizzit sa i takon jetës personale dhe se sa janë të ardhurat e tyre. Po Noizy sa para fiton? Jo çdo kush do të mund të tregonte se sa janë të ardhurat reale të tij, por reperi ama është treguar i sinqertë.

“Paguhem më shumë se 15 mijë euro për koncert”, ka deklaruar Noizy në emisionin “7 ditë pa Ermalin”, transmeton Fakte.

Një shumë e paimagjinueshme, nëse kujtojmë se vetëm në muajin korrik, Noizy ka plot 31 koncerte, sipas datave të publikuara në Facebookun e tij. Pra vetëm në korrik, ai fiton plot 465 mijë euro.

Por edhe nëse llogarisim sezonin më të varfër për koncerte, në shtator apo tetor kur Noizy mund të ketë koncerte vetëm në fundjavë, 8 koncerte secili me nga 15 mijë euro llogariten ne plot 120 mijë euro.

“Paguhem më shumë se 15 mijë euro për koncert”, ka thënë ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *