Tuesday , April 20 2021

Nis protesta e Vetëvendosjes dhe e shoqërisë civile për Astrit Deharin

Me moton “Drejtësi për Astritin”, një grup qytetarësh të mbështetur nga shoqëria civile si dhe nga Lëvizja “Vetëvendosje”, janë mbledhur në sheshin “Zahir Pajaziti”, për të kërkuar drejtësi për Astrit Deharin, i cili ndërroi jetë në burgun e Prizrenit javën e kaluar.

Protestuesit po kërkojnë që drejtësia të vihet në vend përmes hetimeve të pavarura rreth vdekjes së Astrit Deharit.

Marshi i protestuesve do të nisë nga sheshi “Zahir Pajaziti”.

Në mbikëqyrje të protestës ka dalë Policia e Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *