Friday , February 26 2021

Nikoliq do të vizitojë Maqedoninë dhe Greqinë

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq prej sot e fillon vizitën dy ditore në Maqedoni dhe në Greqi, përcjell Fakte nga Tanjug.

Këtë vizitë Nikoliq e bënë për të marr pjesë në shënimin e ditës së betejës së Kajmakçalan nga Lufta e parë botërore.

Ai do të nderoj luftarët e rënë nga Serbia në këtë betejë, të varrosur në Selanik të Greqisë.

Nikoliq do të takohet edhe me homologun e tij nga Maqedonia Gjorge Ivanov dhe pas takimit që të dy duhet të japin një konferencë të përbashkët për shtyp./Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *