Messi dënohet me 21 muaj burg

Lionel Messi është dënuar me 21 muaj burg nga një gjykatë në Barcelonë, pasi është shpallur fajtor për evazion fiskal.

Sulmuesi i Barcelonës Leo Messi është dënuar me 21 muaj burg nga një gjykatë në Barcelonë, pasi është shpallur fajtor për evazion fiskal.

Reprezentuesi argjentinas është shpallur fajtor për evazion fiskal gjatë viteve 2007, 2008 dhe 2009.

Kurse, në mesin e të dënuarve është edhe babai i tij, raportojnë mediat spanjolle, përcjell “Lajmi.net”.

Messi do t’i shmanget  burgimit, në rast se ai paguan 2 milionë euro, ndërsa babai i tij Jorge Messi edhe 1.5 milionë të tjera.

Capture-62

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *