Sunday , February 28 2021

Majlinda Kelmendi në finale (Foto)

Majlinda Kelmendi nuk ndalet, ajo është kualifikuar në finale të Lojërave Olimpike ‘Rio 2016’ në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogramë.

Xhudisjta nga Kosova këtë herë e mundi japonezen Misato Nakamuras.

13932213_1259429594069996_2091101638_o

Arritja në finale do të thotë se tashmë Majlinda ka siguruar medaljen e argjendtë dhe kjo është HISTORIKEpasi është mentalja e parë olimpike për shtetin e Kosovës.

13950990_1259429637403325_743030667_o

Për të arritur deri këtu Kelmendi mundi edhe xhudistet Evelyne Tschopp dhe  Christianne Legentil.

Ndërsa në finale do të luajë me italianen, Odette Giuffrida. /Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *