LSDM sot mban kongresin e 20-të

Partia më e madhe opozitare maqedonase, Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë, sot do të mbaj kongresin e vet të 20-të. Në kongres fjalim do të ketë kreu i kësaj partie Zoran Zaev.

Gjatë kongresit i cili po mbahet në prag të zgjedhjeve të 11 dhjetorit pritet të miratohet edhe programi dhe drejtimi për qasje në zgjedhjet e ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *