Monday , April 22 2019

Loriana Kuka ia siguron Kosovës një tjetër medalje në Uzbekistan

Xhudistja Loriana Kuka ia ka siguruar Kosovës medaljen e katërt në GrandPrixin e Tashkentit në Uzbekistan.

Pas triumfit të Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit dhe pas të argjendtës nga Nora Gjakova, Kuka ka arritur në finalen e kategorisë deri 78 kilogramë.

Në rrugën drejt finales, Kuka mposhti Raifovan e Kazakistanit, Sampaion e Portugalisë dhe Luise Malzahnin e Gjermanisë në gjysmëfinale.

Në finale ajo përballet me Bernadette Graff të Austrisë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *