Home Blog

Erdogan: SHBA-të nuk janë një vend i civilizuar

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se nuk mund t’i konsiderojë Shtetet e Bashkuara një “vend të civilizuar” pas urdhër-arresteve të lëshuara...

Të paktën 54 policë të vrarë në Egjipt

Të paktën 54 policë egjiptianë u vranë gjatë një aksioni ndaj një baze ku dyshohej se fshiheshin ekstremistë, sipas zyrtarëve të sigurisë. Zyrtarët që nuk...

MBP USHTRIME SI NË FILMA AKSION, NJËSITË SPECIALE TË POLICISË TREGOJNË...

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=06p7OIWuliw?feature=oembed] Pjesëtarët e njësive speciale policore po tregojnë se sa janë të përgatitur për të mbrojtur  një person të rëndësishëm. Ato  sot në kazermën...

Vazhdon vaksinimi kundër gripit sezonal

Ditë më parë filloi vaksinimi kundër gripit sezonal në të gjithë vendin. Vaksinimi është masa e vetme parandaluese mbrojtëse kundër gripit dhe rekomandohet për...

Fushatë perverze kundër Zijadin Selës në Strugë

Mendohet se Ramiz Merko dhe grupi i tij kanë filluar të shpërndajnë fletushka nëpër fshatrat maqedonase, me fotografinë e Ziadin Selës ku shkruhet “Dilni...

Spanja shkarkon zyrtarët rajonal të Kalonisë

Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, pas seancës së jashtëzakonshme të kabinetit të tij qeveritar deklaroi se Qeveria e Spanjës nuk do të heq autonominë...

Zaev: “Aleanca me Besë” nuk e rrezikon Qeverinë, mua nuk më...

Kryeministri i vendit Zoran Zaev deklaruar se koalicioni midis Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes Besa nuk e pengon dhe as nuk e dëmton koalicionin...

Kasami godet Zaevin: Shqiptarët nuk pranojnë diktator të ri!

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ka reaguar për mbështetjen që po i jep kryeministri Zoran Zaev kandidatëve të BDI-së nëpër komuna. Ai vlerëson se...

Zaev fton Taravarin të merret me profesionin e mjekut

Edhe pse Nevzat Bejta kryesonte në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale, Arben Taravari vlerësohet që në rrethin e dytë mund të zgjidhet kryetar...

Avokati i Tahirit: Kërkesa e Prokurorisë e pabazuar në ligj dhe...

Avokati i deputetit Saimir Tahiri kundërshtoi kërkesën e Prokurorisë për marrjen e autorizimit për arrestimin e tij, jo vetëm si të pa argumentuar në...

Popular

Ali Ahmeti dikur me Gëzim Ostrenin, Sokolin, Isa Likën….e tani?

Ditëve të fundit në rrjetet sociale është shpërndarë një foto ku shihet Ali Ahmeti në shoqëri me Gjeneralin Gëzim Ostreni, komandant Sokolin, komandant Ilirin...