Home Blog

Rrëzohet avioni në Iran me rreth 60 pasagjerë në bord

Një aeroplan i pasagjerëve me 66 vetë në bord është rrëzuar në Iranin qendror gjatë një fluturimi nga Teherani në për në qytetin Yasuj, njoftojnë mediar iraniane,...

Thaçi dekoron Rita Orën me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar këngëtaren Rita Ora me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë. Ai e ka quajtur imazh të Kosovës...

Performanca e Rita Orës, mijëra qytetarë në pritje të saj

Koncerti i paralajmëruar për nder të Pavarësisë së Kosovës, ka filluar sonte në orën 20:00 në Sheshin “Nëna Terezë”, me një këngë premierë dedikuar...

Nesër në Maxhari Shkupi e pret Shkëndijën

Kryendeshja e javës së dytë të sezonit pranveror në LPFM-ë. Shkupi – Shkëndija në program është të dielën dhe ajo do të luhet në...

Prishtinë: Alivanoset dhe ndërron jetë një person duke festuar (foto/video)

Indeksonline ka mësuar se personi që ka vdekur në shesh sonte është K.Q, i lindur më 1953. Nuk dihen akoma shkaqet e vdekjes. ……………………………….. Vdes një person...

Drenas: Përleshje e armatosur, 6 të plagosur

Gjashtë persona kanë marrë plagë- pesë nga armët e zjarrit e një nga mjetet e forta- gjatë një përleshjeje që ka ndodhur rreth orës...

RADUSHA 9 DITË PA UJË, ASKUSH SI MERR PËRSIPËR FATURAT E...

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=LtnkWSHzpXs?feature=oembed] Për më shumë se një javë fshati Radushë i komunës së Sarajit nuk kishte ujë. Ujë u ndal, prej ditës kur u ndal rryma...

Policia bllokon rrugë Shkup – Prishtinë, revoltohen qytetarët (video)

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=mwKV3DnB0U0?feature=oembed] Për rreth 1 orë rruga e Kaçanikut e cila lidh Shkupin me Prishtinën, ka qenë e bllokuar. Shkaku kryesor i kësaj bllokade sipas...

Shabani: Taravari dhe Sela dëshmojnë se në ASH ka vetëm diktat...

alljes së Kongresit të parë të partisë ASH, një nga degët e para e cila ka ngritë zërin dhe publikisht ka folur për problemet...

Shkup-Butel: Incident i armatosur, plagosen tre persona

Vetëm pak minuta më parë, ka ndodhë një incident i rëndë në lagjen Butel të Shkupit, ku janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri,...

Popular

Lirohët përkohësisht nga burgu Bajrush Sejdiu nga Kumanova

Bajrush Sejdiu nga Kumanova është liruar sot në mesditë nga burgu i Shtipit, shkruan Fakte. Sipas burimeve nga ministria e drejtësisë, Sejdiu ka kërkuar...